کد خبر:4138
پ

افتتاح ۱۴ پروژه کلیدی زیست محیطی برای استان البرز در سال جاری

احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: فاز نخست پروژه استحصال گاز متان در مرکز دفن حلقه دره که به صورت پایلوت با حفر ۶ حلقه چاه آغاز شد، به ایستگاه پایانی رسیده است و این ۶ حلقه چاه به همراه تجهیزات استحصال […]

احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: فاز نخست پروژه استحصال گاز متان در مرکز دفن حلقه دره که به صورت پایلوت با حفر ۶ حلقه چاه آغاز شد، به ایستگاه پایانی رسیده است و این ۶ حلقه چاه به همراه تجهیزات استحصال گاز به صورت کامل نصب شده اند.

وی هدف از انجام این عملیات را کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش انتشار بوی نامطبوع، افزایش ایمنی مرکز دفن و نیز تولید انرژی عنوان کرد و ادامه داد: همزمان با عید سعید فطر مشعل های این چاه های گاز روشن می شود. پس از اتمام دوره آزمایشی سه ماهه این پروژه، دستاوردها و نتایج استحصال گاز، زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور احداث نیروگاه استحصال گاز در شهر کرج را فراهم خواهد کرد.

خیری اذعان کرد: در سال گذشته، فعالیت های زیرساختی متعددی با فراهم کردن زیرساخت هایی که با تدابیر شورای اسلامی شهر کرج و سیاست گذاری های کمیسیون محیط زیست صورت گرفت و نیز حمایت شهردار کرج در مرکز حلقه دره و سایر مراکز وابسته به سازمان مدیریت پسماند انجام شد. حداقل ۱۴ پروژه مهم و کلیدی زیست محیطی برای استان البرز در سال جاری افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه علاوه بر مشعل های استحصال گاز، کلینیک نگهداری سگ های بلاصاحب در باغستان نیز امسال افتتاح خواهد شد، افزود: مرکز دفن مهندسی و بهداشتی پسماندهای عادی شهر کرج و پروژه بازچرخانی فنی و مهندسی شرابه تا پایان مردادماه سال جاری افتتاح می شوند و به همین صورت برنامه های زمانبندی شده ای تهیه و به شورای اسلامی شهر کرج ارائه شده اند که تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

خیری اظهار کرد: تلاش می کنیم در کنار پروژه های سخت افزاری و زیرساختی، توجه ویژه ای نیز به رویکردهای فرهنگی و آموزشی، تدوین، طراحی و حمایت از پویش هایی که به بازیافت حداکثری و کاهش تولید پسماند کمک می کنند و موجب ارتقای مسئولیت اجتماعی شهروندان و بنگاه های اقتصادی در زمینه مدیریت پسماند می شوند داشته باشیم.

وی خبر داد: پس از ماه مبارک رمضان، طرح جمع آوری پسماندهای خشک از سوی استارتاپ ها به صورت کاملا هوشمند کلید خواهد خورد. زیرساخت های طرح کاپ نیز که یک طرح ملی در حوزه کاهش تولید پسماند است فراهم شده است. اتفاقات بسیار خوبی با مشارکت نخبگان، هنرمندان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در حال انجام است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری