کد خبر:3136
پ

افتتاح پروژه های بزرگ آزادراهی نشان دهنده قدرت مهندسان ایران است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسن روحانی، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح آزادراه شهید همت ضمن قدردانی از کسانی که در مسیر اجرای این آزادراه تلاش کردند، گفت: قطعات دو و سه این آزادراه که امروز افتتاح شد، در آغاز این دولت سه درصد پیشرفت اجرایی و عملیاتی داشت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسن روحانی، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح آزادراه شهید همت ضمن قدردانی از کسانی که در مسیر اجرای این آزادراه تلاش کردند، گفت: قطعات دو و سه این آزادراه که امروز افتتاح شد، در آغاز این دولت سه درصد پیشرفت اجرایی و عملیاتی داشت و ۹۷ درصد آن طی این ۶ سال تامین اعتبار و اجرا شده و امروز ما به ۱۰۰ درصد رسیدیم.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت این اتوبان مطرح کرد: سال ها بود که مردم هنگام عبور از آزادراه و اتوبان همت یک مرتبه با تابلویی مواجه می‌شدند که به آن ها اعلام می‌کرد اتوبان تمام شد و ناچار بودند به سمت چپ گردش و مسیر را عوض کنند. از روز پنجشنبه این مسیر و راه به روی مردم باز می‌شود و آن تابلوی قرمزی که به مردم می‌گفت پایان اتوبان هست برداشته می‌شود و مسیر و راه به روی مردم باز می‌شود و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج خواهد شد.

وی بیان کرد: در ماه های اخیر سه پروژه مهم افتتاح شد؛ یکی افتتاح متروی هشتگرد بود که برای تهران و البرز مهم بود و دوم افتتاح آزادراه شمال بود که صنعت جاده سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد و سراسر آن جاده ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته، پل یا تونل است و این قدرت مهندسی مهندسین کشورمان را نشان می‌دهد که بسیار برای ما حائز اهمیت است.

روحانی مطرح کرد: سومین پروژه هم همین پروژه است که امروز و در آستانه سال جدید افتتاح شد. تقریبا سه سال است که هر سال به آقای نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می‌شود؟ وی هم همیشه قول می‌دهد و می‌گوید تلاش می‌کنم تا عید افتتاح شود یعنی از نوروز دو سال پیش وی هرازگاهی می‌گفت من تلاش می‌کنم امسال افتتاح شود و خداروشکر با کمی تاخیر افتتاح شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال ۹۹ مردم به خوبی از این جاده استفاده و بهره‌برداری می‌کنند، ادامه داد: اعلام شد حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این آزادراه هزینه شده که گفتند ارزش فعلی این آزادراه ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است بنابراین یک سرمایه بسیار خوبی برای مردم عزیز ماست.

وی خاطرنشان کرد: از هر فرصتی استفاده می کنم و از پزشکان، پرستاران و تمام کادر درمانی و بهداشتی که شبانه روز مشغول تلاش هستند و جان بسیاری از هموطنان ما را نجات دادند و اکنون نیز در حال درمان بیمارانی هستند که در بیمارستان بستری هستند، تشکر می کنم. برای تمام بیماران آرزوی شفا می‌کنیم و به همه پزشکان و پرستاران خداقوت می‌گوییم و در برابر آن ها تعظیم می‌کنیم.

رئیس جمهور مطرح کرد: امسال جسم ما از اماکن متبرکه مقداری فاصله دارد و به دلایل بهداشتی نمی‌توانیم به اماکن متبرکه مشرف شویم اما روح ما از هر سال به آنها نزدیک‌تر است و مخصوصا امسال و روز اول فروردین به نام مولای ما حضرت موسی‌بن‌جعفر (ع) است و فرزندان عزیز و بزرگوار او از امام هشتم (ع) گرفته تا حضرت معصومه (س) تا شاه چراغ و بسیاری از اماکن متبرکه ما از فرزندان آن بزرگوار هستند.

روحانی ادامه داد: ان شاءالله خیر و برکت برای مردم ما و دل های ما متوجه حق خواهد بود و خداوند ما را یاری خواهد کرد. ملت ما همیشه روزهای سخت را گذرانده و از این روزهای سخت هم عبور می‌کند. ملت ما در سال ۹۹ مشکلاتی که در پایان سال ۹۸ به دلیل این بیماری در کسب و کار برخی از مردم ایجاد شده را جبران خواهد کرد؛ مردم همیشه یار یکدیگر بودند و این روزها بیش از همیشه باید همدیگر را یاری کنند.

وی عنوان کرد: این ۱۷ کیلومتری که گفتند در همین آزادراه باید ادامه پیدا کند تا جاده کرج- قزوین، در واقع این پروژه را تکمیل می‌کند. اکنون این پروژه گرچه در یک بخشی کامل شده اما بخشی هنوز ناقص است که امیدواریم در سال ۹۹ آن را افتتاح کنیم. استاندار البرز و شهردار کرج و تمام دوستان کمک کنند تا بتوانیم این جاده را تکمیل کنیم که در واقع تکمیلِ طرح کنونی است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری