کد خبر:4544
پ

استقرار ۷۷ پایگاه جمع آوری فطریه از سوی بهزیستی البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به جامعه هدف بهزیستی به پرداخت زکات فطریه اشاره کرد و گفت: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زکات فطره و کفاره خود را به سازمان بهزیستی که متولی افراد دارای معلولیت، کودکان، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به جامعه هدف بهزیستی به پرداخت زکات فطریه اشاره کرد و گفت: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زکات فطره و کفاره خود را به سازمان بهزیستی که متولی افراد دارای معلولیت، کودکان، زنان بی‌سرپرست و آسیب‌دیدگان اجتماعی است پرداخت کنند.

وی با اشاره به شیوه‌های دریافت فطریه از سوی بهزیستی، مطرح کرد: شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۵۵۴۸۵۰۷۷ یا شماره حساب ۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ با شماره شبای IR۳۳۰۱۰۰۰۰۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ آماده دریافت کمک‌های مردمی به بهزیستی البرز است. دارندگان کارت‌ بانک‌های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی و وارد کردن اطلاعات موردنظر به صورت آنلاین می‌توانند مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمک‌های نقدی خود را برای صرف در امور خیریه پرداخت کنند.

حیدری با اشاره به مابقی شیوه های جذب وجوهات شرعی در عید سعید فطر بیان کرد: سامانه فطر آنلاین، اپلیکیشن های صاپ، سکه، پرنا، آپ، تاپ و سداد و سایت های بانکی صادرات به آدرس nik.bsi.ir و تجارت به آدرس omidetejarat.com از جمله شیوه های جذب وجوهات فطریه است. در این روش پرداخت مبلغ فطریه و کفاره سال با توجه به تعداد خانوار محاسبه و به تفکیک در بانک اطلاعات پرداختی ذخیره می‌شود تا با در نظر گرفتن هدف خیّر هزینه شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: تمامی پرداخت‌ها از طریق این سامانه ها با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و مردم می‌توانند با تکمیل فرم‌های این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کنند تا فقط در همان مورد هزینه شود. همچنین ۲۳۱ صندوق در ۷۷ پایگاه شامل فطریه عام، کفاره و سادات در این استان برای جمع آوری فطریه مردم پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۳۵ پایگاه در کرج،  ۷پایگاه در فردیس، ۷ پایگاه در ساوجبلاغ، ۸ پایگاه در اشتهارد ، ۹ پایگاه در نظرآباد و ۱۱ پایگاه در طالقان آماده جمع آوری فطریه هستند، افزود: تمام موسسات خیریه ای که مجوز خود را از بهزیستی دریافت کرده اند اگر قصد جمع آوری زکات فطریه را دارند باید دارای مجوز جلب و جذب از سازمان بهزیستی باشند. تمام پایگاه های مورد تایید بهزیستی باید دارای مجوز بهزیستی و شورای زکات به همراه لوگوی بهزیستی و شورای زکات باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری