کد خبر:4163
پ

استفاده از ظرفیت‌های دادگستری البرز برای رونق منطقه اقتصادی پیام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین اعظمی چهاربرج، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز ظهر امروز در بازدید از منطقه اقتصادی فرودگاه پیام و نشست بررسی مشکلات این مجموعه با اشاره به اجرای طرح تحول قضایی در این استان گفت: یکی از محورهای مهم این طرح کمک به رونق تولید با حمایت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین اعظمی چهاربرج، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز ظهر امروز در بازدید از منطقه اقتصادی فرودگاه پیام و نشست بررسی مشکلات این مجموعه با اشاره به اجرای طرح تحول قضایی در این استان گفت: یکی از محورهای مهم این طرح کمک به رونق تولید با حمایت قضایی است که در کمیته تخصصی و به ریاست دادستان مرکز استان پیگیری می شود.

وی مطرح کرد: اولین برنامه هشت محوری طرح تحول قضایی، حوزه اقتصاد است و امسال که مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را به نام «سال جهش تولید» نامگذاری کردند فعالیت‌های این کمیته با توجه به این نامگذاری، افزایش یافته است و متحول خواهد شد.

دبیر شورای تحول قضایی استان البرز با بیان اینکه در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید ستادهای مختلفی در قوه قضائیه تشکیل شده است، تشریح کرد: یکی از موارد مطرح شده در این ستادها مربوط به فرودگاه پیام و روند طولانی و نامتعارف ترخیص کالا از گمرک این فرودگاه است که باید مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.

اعظمی چهاربرج اضافه کرد: این منطقه دو ویژگی دارد که می تواند در تحقق شعار سال موثر باشد که یکی ظرفیت گمرکات و بحث واردات و صادارات کالا از این منطقه است که می‌تواند خطر قاچاق را به عنوان یکی از عوامل آسیب‌رسان به تولید در پی داشته باشد. بدین منظور در هفته‌های آتی از فرآیندهای واردات و ترخیص کالا بازدید می شود تا ضمن شناسایی عوامل مخل در سرعت‌دهی با قصورهای احتمالی در این مسیر برخورد قضایی شود.

وی با تأکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از بهترین مناطق استان به منظور حمایت و ایجاد رونق تولید است، متذکر شد: تحقق این هدف، نیازمند ایجاد کارگروه تخصصی بوده و دادگستری استان مترصد است از همه ظرفیت‌های خود بدین منظور استفاده کند و علاوه بر حمایت، در خصوص مانع تراشی‌های احتمالی دستگاه ها برای ایجاد رونق تولید در این منطقه ورود خواهد کرد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به ظرفیت های متعدد دستگاه قضایی استان اظها کرد: رئیس کل دادگستری استان به عنوان رئیس شورای قضایی و عالی ترین نماینده قوه قضائیه در البرز اختیارات گسترده ای دارد که می‌تواند در رفع موانع راهگشا باشد کما اینکه می توان از ظرفیت‌های قضایی کشوری از جمله هیأت مقررات زدایی استفاده کرد که از طریق دادستان کل کشور قابل پیگیری است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری