کد خبر:4713
پ

از عملکرد سازمان فرهنگی شهرداری کرج رضایت نداریم/هزینه کرد بودجه ها شفاف شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم خستو، نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در یکصد و نود و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به افتتاح پنج سرای محله و نیز رونمایی از تجهیزات سازمان آتش نشانی گفت: پیگیری و اطلاع رسانی مراسم آتش نشانی به خوبی توسط رئیس این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم خستو، نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در یکصد و نود و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به افتتاح پنج سرای محله و نیز رونمایی از تجهیزات سازمان آتش نشانی گفت: پیگیری و اطلاع رسانی مراسم آتش نشانی به خوبی توسط رئیس این سازمان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه عموما از افتتاحیه های حوزه فرهنگ بی اطلاع هستیم یا لحظات پایانی خبر افتتاح به گوش می رسد یا زمان برگزاری مناسبت نیست و یا تغییر می کند، افزود: خبر افتتاحیه سرای محلات حتی در سایت و کانال سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج نیز منتشر نشده بود؛ این موضوع نشان دهنده نگاه ما به حوزه فرهنگ است در صورتی که این حوزه حائز اهمیت بسیاری است.

خستو ضمن اعلام نارضایتی خود از عملکرد شهرداری کرج در حوزه فرهنگ علیرغم زحمات و تلاش های شبانه روزی شهردار بیان کرد: هدف من از انتقاد ماندن یا برکناری اشخاص نیست بلکه اصلاح امور است. شعار شورای پنجم فرهنگ بوده و ادعا داشتیم این شورا بیشترین شخصیت های فرهنگی را در خود جای داده است اما واقعا خروجی اقدامات نشان دهنده این موضوع است؟

وی اذعان کرد: میزان مطالعه رئیس سازمان فرهنگی در حوزه فرهنگ، سینما، هنر، ادبیات، تفسیر دین و … از اهمیت بسیاری برخوردار نیست اما نکته حائز اهمیت این است که این سازمان از چند مشاور و صاحبنظر فرهنگی برای سیاست گذاری استفاده می کند؟ نمی دانم تصمیمات کجا گرفته می شود که سازمان فرهنگی اجرا می کند!

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: ۹ ماه است که بنده ناظر سازمان فرهنگی هستم اما تاکنون به هیچ یک از جلسات هیات مدیره دعوت نشده ام؛ یک ماه پیش در این خصوص تذکری دادم که انتظار می رفت حرف من آنقدر حائز اهمیت باشد که طی این ماه دو جلسه هیات مدیره برگزار و ما به آن ها دعوت شویم اما این اتفاق نیفتاد.

خستو ضمن انتقاد از نحوه هزینه کرد سازمان فرهنگی مطرح کرد: به طور مثال این سازمان شومنی را به مراسمی دعوت می کند تا صدای خواننده ها را تقلید کند و ۲۰ میلیون تومان نیز به او پرداخت می کند در حالی که این صداها به راحتی قابل دانلود هستند یا برای هفت سخنرانی ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار صرف می شود؛ دلیل صرف این هزینه های گزاف چیست؟

وی ادامه داد: این در حالی است که اهالی فرهنگ و هنر برای دریافت دو الی سه میلیون حق الزحمه خود پس از سه ماه باید بارها به دفاتر مربوطه مراجعه کنند و تحقیر شوند در صورتی که برخی شومن های دعوت شده به برنامه ها پیش از اجرا هزینه خود را دریافت می کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به وضعیت فرهنگسراهای کرج و کیفیت برنامه های آن ها عنوان کرد: در فرهنگسرای آسمان نما میلیاردها تومان هزینه صرف شده است اما سقف این مکان آب می دهد، رصدخانه آن به انبار تبدیل شده و دوربین های خریداری شده هنوز نصب نشده اند.

خستو بیان کرد: شورای شهر کرج طی دو سال گذشته دو مصوبه با ۱۳ رای داشته که یکی از آن ها حمایت مصنفین، انتشارات، کتابفروش ها و مراکز فرهنگی برای تخفیف عوارض بوده است اما صنف مربوطه از این موضوع بی اطلاع است. مگر اطلاع رسانی این مصوبه بر عهده سازمان فرهنگی شهرداری نیست؟

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: مصوبه دیگر اختصاص سالن میلاد به گالری بوده است که هنوز اقدامی در این راستا انجام نشده است. مگر چه مقدار اعتبار برای عملیاتی کردن این مصوبه نیاز است؟ گویا اراده ای برای اجرای آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بودجه سازمان فرهنگی شهرداری در سال ۹۷، سه میلیارد تومان بود که سال گذشته به ۱۱ میلیارد تومان افزایش یافت، اذعان کرد: از رئیس شورای شهر خواهشمندم دستور حسابرسی از حوزه فرهنگی براساس برنامه عملیاتی مصوب سال ۹۸ توسط حسابرس شهرداری و شورای شهر را صادر کند تا مشخص شود که اعتبارات در ردیف خود هزینه شده اند یا خیر.

خستو با اشاره به مراسم روز فرهنگی کرج در سال گذشته و با بیان اینکه ۳۵ میلیون تومان در این مراسم هزینه و فیلمی نیز در آن روز تهیه شد، اذعان کرد: حال جای سوال اینجاست که این مقدار اعتبار چگونه هزینه و این فیلم کجا پخش شد؟؛ آیا در سایت سازمان فرهنگی موجود است؟

وی ضمن انتقاد از عملکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در زمینه تبلیغات محیطی به مناسبت های مختلف اظهار کرد: چه تبلیغاتی برای اعیاد مذهبی، هفته محیط زیست و بزرگداشت سعدی و فردوسی در شهر صورت گرفته است؟ این موارد گویای عدم تغییر رویکرد در این زمینه است که از اعضای شورا انتظار می رود نسبت به این موضوع حساس باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری