کد خبر:3536
پ

ارائه آموزش های پیشگیری از کرونا به معتادان/مواد ضدعفونی کننده در مناطق پرخطر توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در خصوص اقدامات حوزه پیشگیری بهزیستی استان جهت کنترل بیماری کرونا گفت: برگزاری ۲۰ جلسه (جلسات کمیته پیشگیری از کرونا، کارشناسان داخلی حوزه ستادی، معاونین و کارشناسان شهرستانی و نمایندگان مراکز و مؤسسات) در خصوص هماهنگی برای اجرای برنامه های پیشگیری از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در خصوص اقدامات حوزه پیشگیری بهزیستی استان جهت کنترل بیماری کرونا گفت: برگزاری ۲۰ جلسه (جلسات کمیته پیشگیری از کرونا، کارشناسان داخلی حوزه ستادی، معاونین و کارشناسان شهرستانی و نمایندگان مراکز و مؤسسات) در خصوص هماهنگی برای اجرای برنامه های پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در سازمان و خارج از سازمان انجام شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز مطرح کرد: ضدعفونی و گندزدایی فضای داخلی و بیرونی مراکز تحت نظارت حوزه پیشگیری به صورت روزانه در حال انجام است و طراحی فرم های نظارتی و بیماریابی از مراکز اقامتی و اخذ اطلاعات به صورت روزانه از وضعیت سلامت افراد مقیم و خدمت گیرنده در مراکز از دیگر اقدامات حوزه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بود.

وی افزود: خرید لوازم پیشگیری شامل محول ضدعفونی کننده بدن، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده سطوح به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و توزیع بین ۱۲۲ مرکز از جمله اقدامات بهزیستی در جهت مقابله با این بیماری بود. مبلغ سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی و پیشگیری از بیماری به ۷۷ مرکز اقامتی میان مدت اختصاص یافت و مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال به تمام مراکز درمان و کاهش اعتیاد بابت کمک هزینه خرید لوازم پیشگیری پرداخت شد.

حیدری گفت: اجرای طرح آگاه سازی و آموزش پیشگیری از کرونا در پاتوق ها و محل استقرار معتادین کارتن خواب توسط مراکز گذری، ون سنتر، دی آی سی، تیم های ثابت و سیار با خرید لوازم بهداشتی و پیشگیرانه به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در دستور کار قرار گرفت و خدماتی از قبیل غربالگری علائم اولیه بیماری (تب سنجی و ارجاع به مراکز درمانی)، ارائه آموزش در زمینه آگاهی از نحوه انتقال، علائم و نحوه پیشگیری از بیماری توسط اقلام بهداشتی ( ژل دست، محلول ضدعفونی کننده محیط و سطوح، پد الکلی، دستکش و ماسک)، ضد عفونی پاتوق ها و الونک ها با دستگاه، توزیع غذای گرم و آبمیوه یا میوه، توزیع البسه مناسب و تهیه و توزیع بروشور پیشگیری از کرونا در محلات و پاتوق های معتادین صورت گرفت.

مدیرکل بهزیستی استان البرز از اجرای طرح آگاه سازی و آموزش پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ در محلات آسیب خیز و حاشیه شهرها توسط گروه های همیار سلامت روان اجتماعی از طریق ۱۵ پایگاه در ۱۵ منطقه آسیب خیز خبر داد و اذعان کرد: این طرح با تامین مالی مبلغ یک میلیارد و ۷۰ میلیون ریال اجرا و ضمن تولید دو هزار و ۵۰۰ عدد ماسک توسط موسسه مهر مائده یک هزار و ۲۰۰ بسته پیشگیری شامل مواد ضدعفونی کننده نیز در بین افراد ساکن در این مناطق توزیع شد.

وی افزود: این بسته ها بین گروه های در معرض آسیب مناطق حصارک، اسلام آباد، خط چهار حصار، محمدشهر و ماهدشت کرج، شهرک سیدجمال الدین نظرآباد، ملک آباد، مهدی آباد، سیف آباد و شهرک طالقانی و فلکه پنج فردیس توزیع شد. مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ بهزیستی جهت ارائه خدمات مشاوره تخصصی استرس و اضطراب ناشی از کرونا فعال شد و در این مدت تعداد مشاوران از ۱۰ به ۱۴ نفر افزایش یافت و افزایش ساعات شیفت های کاری به سه شیفت از ۸ صبح تا ۱۲ شب نیز انجام شد و این مرکز به تعداد ۸۳۰ مورد مشاوره مرتبط با این ویروس اقدام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز تصریح کرد، تمهیدات لازم جهت حضور مشاوران مرکز ۱۴۸۰ در روزهای جمعه و ایام تعطیل اندیشیده شد و تمام مشاوران این مرکز آموزش های لازم پروتکل مشاوره تلفنی جهت نگرانی از شیوع کرونا را فراگرفته اند. در این ایام با احتساب افراد تکراری به ۱۱ هزار نفر معتاد و چهار هزار و ۸۰۰ نفر از ساکنین محلات پرخطر خدمات ذکر شده ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری