کد خبر:4513
پ

آغاز ریل گذاری خط ۲ قطارشهری کرج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عملیات روسازی و ریل گذاری خط ۲ متروی کرج شامل طراحی، مهندسی، تامین مصالح و تجهیزات وارد فاز اجرایی شد. هم اکنون تراورس، ریل و ادوات خریداری شده جهت انجام عملیات روسازی، وارد تونل خط ۲ شده و حدود ۱۰۸ متر از مسیر در حال مونتاژ و آماده […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عملیات روسازی و ریل گذاری خط ۲ متروی کرج شامل طراحی، مهندسی، تامین مصالح و تجهیزات وارد فاز اجرایی شد. هم اکنون تراورس، ریل و ادوات خریداری شده جهت انجام عملیات روسازی، وارد تونل خط ۲ شده و حدود ۱۰۸ متر از مسیر در حال مونتاژ و آماده سازی جهت اجرای بتن اسلب ترک است.

لازم به ذکر است در روش اجرایی این عملیات پس از مونتاژ تراورس، ریل و ادوات به صورت یکپارچه تراورس های خط بتن غرق می شود. این روش ضمن افزایش سرعت کار موجب کاهش هزینه های اجرایی خط، افزایش ایمنی و کاهش صدا و لرزش هنگام حرکت قطار خواهد شد.

در حال حاضر بیش از ۶۰۰ متر از تونل خط ۲ قطار شهری کرج آماده اجرای عملیات روسازی است که به مرور این مسیر کامل خواهد شد. تمام مصالح موردنیاز از قبیل تمام ریل های ۱۸ متری از اروپا و بخش عمده تراورس ها و ادوات پابند از کارخانجات استان البرز خریداری و توسط این تولید کنندگان تحویل داده شده است.

با توجه به سرعت بالای روش اجرایی در روسازی، پیمانکار می‌تواند به زودی کل مسیر فاز اول را ریل‌گذاری کند و جهت حرکت قطار تحویل دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری