کد خبر:2630
پ

آشفتگی بازار ماسک و ژل های ضدعفونی در البرز/تعزیرات با سواستفاده کنندگان برخورد می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی اکبر مختاری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: بازار آشفته ماسک و ژل های ضدعفونی کننده، لزوم برنامه ریزی مشخص و تعیین اولویت ها را از سوی وزارت بهداشت و دانشگاهای علوم پزشکی در استان ها ضروری می کند. استان البرز قطب تولید لوازم آرایشی و بهداشتی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی اکبر مختاری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: بازار آشفته ماسک و ژل های ضدعفونی کننده، لزوم برنامه ریزی مشخص و تعیین اولویت ها را از سوی وزارت بهداشت و دانشگاهای علوم پزشکی در استان ها ضروری می کند. استان البرز قطب تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است بنابراین نباید شاهد کمبودی در خصوص ژل های ضدعفونی باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز افزود: با پیگیری های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز به زودی کمبودهای این بخش به لحاظ تغییر خطوط تولید واحدهای استان در مسیر سلامتی مردم مرتفع خواهد شد. در خصوص ماسک ها نیز به جهت خرید تمام تولیدات کشور توسط هیات امنای ارزی وزارت بهداشت و عرضه آن بر اساس پروتکلی که ابلاغ خواهد شد نابسامانی این بخش نیز مرتفع می شود.

مختاری بیان کرد: گشت های تعزیرات حکومتی به صورت هدفمند و بر اساس شکایات مردمی ساماندهی شده اند که به صورت مشترک به همراه کارشناسان غذا و دارو و منظور بررسی عملکرد داروخانه ها و مراکز درمانی که اقدام به فروش ماسک می کنند و همچنین واحدهای مجاز توزیع تجهیزات پزشکی استان انجام می شود.

وی اظهار کرد: امروز شاهد بازار آشفته و تشکیل پرونده های متعدد در این بخش به لحاظ گرانفروشی بودیم که مطمئنا برخوردهای سخت در انتظار افرادی است که به صورت خرده فروشی یا شرکت پخش از سلامتی مردم سواستفاده می کنند خواهد بود لذا واحدهای توزیعی مکلف به رعایت نرخ مصوب هستند و با مشاهده چنین روند غیر قابل پذیرشی، عواقب سختی در انتظار آن ها خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری